Święto Niepodległości 2017


Od kilku lat każda kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości jest obchodzona przez Polaków coraz uroczyściej i powszechniej. W tym roku uroczystości państwowe miały bardzo odświętny charakter, a w każdej niemal miejscowości lokalne samorządy organizowały swoje obchody Święta Niepodległości. W gminie Siedlce świętowano także, tym razem w szkole w Iganiach, gdzie odbyła się gminna akademia, a po niej koncert „ Artyści scen warszawskich – Niepodległej”.W tej imprezie uczestniczył poczet sztandarowy białeckiej szkoły, występowały uczennice naszej szkoły, a także Grupa Śpiewacza Białki.

W przeddzień listopadowego święta grupa Śpiewacza Białki gościła w Zespole Oświatowym w Żelkowie, gdzie uczestniczyliśmy w obchodach Święta Niepodległości. Razem z uczniami przedstawiliśmy inscenizację „Wstań, Polsko moja!”, potem daliśmy krótki koncert pieśni patriotycznych i razem z zebranymi śpiewaliśmy pieśni żołnierskie. Na zakończenie wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych, na których dekorowaliśmy ciasta w barwach narodowych. Imprezę zakończyła degustacja przygotowanych wypieków.

Dzień 12 listopada dla Grupy Śpiewaczej Białki to kolejny dzień występów z okazji Święta Niepodległości. Po mszy świętej, w naszej świetlicy, w intencji zmarłych ,której oprawę muzyczną prowadziliśmy udaliśmy się na Festiwal Pieśni Patriotycznej do wsi Radomyśl pt. „Śpiewam CI, Polsko!”.
W tamtejszej szkole zastaliśmy liczną publiczność i wiele zespołów i kapel,czekających na swój występ. Nasza grupa występowała jako Ósma w swej kategorii. Wykonaliśmy 2 pieśni:” O przecudna TY podlaska….” i” Jedno jest niebo dla wszystkich”. Wyśpiewaliśmy sobie wyróżnienie.
Jest to już II wyróżnienie w tym miesiącu, bowiem w dniu 5 listopada 2017 otrzymaliśmy wyróżnienie i nagrodę pieniężną na wegrowskim festiwalu „Barwy Jesieni”.
 

Może Cię zainteresować także:

LEAVE A COMMENT